Заклучена притисок хелиум

Краток опис:

Pressure locked grating is pressed the cross bar(steel bar flat) into the bearing bar or grooved bearing bar by pressure machine. This series of gratings with beautiful surface and light duty advantage. They are widely applied to underground, urban construction, port, theatre and other place that needs large loading–bearing capacity. Pressure Locked grating is manufactured using hydraulic pressure to lock notched bars together. It provides excellent lateral support and has a clean, smo...


 • Порт: Yantai или Кингдао
 • детали за производот

  Тагови производ

  Pressure locked grating is pressed the cross bar(steel bar flat) into the bearing bar or grooved bearing bar by pressure machine. This series of gratings with beautiful surface and light duty advantage. They are widely applied to underground, urban construction, port, theatre and other place that needs large loading--bearing capacity.

  Заклучена притисок хелиум е произведен користејќи хидрауличен притисок да се заклучи notched барови заедно. Тоа обезбедува одлична странична потпора и има чиста, мазна изглед. Тоа не е во состојба да ја издржи тежината на тркалање товари.

  Примена на челик хелиум

  супериорност, полето на примена и практичната примена на челик хелиум

  Споредба со кариран плоча, челик со мрежи ги има следниве предности: мала тежина, висока јачина, големи оптеретувања, да се биде економичен на материјали, вентилација и светлина прием, модерен начин и не се лизга и и безбедно, лесно чистење и инсталација, се цврсти и издржливи, итн.

  Челик хелиум се користат во: електрична енергија, хемиски фабрики, рафинеријата за нафта, железо и челик, хартија мил, машина за градење фабрики, цемент МИЛС, општински инженеринг, третман на отпадни води, медицина растенија и прехранбени фабрики.

  челик хелиум стандарди

  Кина YB / T4001.1-2007 (YB / T4001-1998)

  Британскиот BS4592-1: 1995

  САД ANSI / NAAMM (MBG531-2000)

  Австралија AS1657-1992

  Топло поцинкување Стандард

  Кина GB / T13912-2002

  Британскиот БС 729

  САД ASTM A123 / A123M-97a

  Австралија AS1650

  површинска обработка

  Топло поцинкување е форма на galvanization.It е процес на обложување на челик хелиум со тенок цинк слој, со кој поминува низ метал стопена бања на цинк Средната дебелината на облогата е 70 μ m кога челични шипки се движат од 3мм до 5mm во дебелина.

  Пакување на челик хелиум

  Панели се пакет на начин најсоодветно за рачка со помош на вилушкари или кран јаже: два квадратни lumbers се поставени на врвот и на дното на пакет соодветно. Шест или четири долги завртки М8 или М10 навлезат преку отворите на мрежи и се зацврсти на панели up.For на челик со мрежи од 3мм дебелина лого барови, се додаваат четири парчиња агол челик помеѓу дното квадратни граѓа и на панелот, за да се спречи од деформација кога hoisting.Besides, специјални стандард пакување, како на барање на клиентите се исто така достапни.

  Монтажа на челични хелиум

  За инсталација, два методи за прицврстување може да се користи за заварување или со користење на седлото клипови, за постојани и не се отстранат инсталации, челични мрежи се тактика-заварени челични поддршка. Што се однесува до локацијата за заварување видете шемата подолу, на сите четири агли на панел, првиот лого бар е тактика-заварени член на поддршка со 3мм мин филе заварување x20r мин долго. Седло клипови, кои имаат такви поволности како не уништување на цинк јаглен и лесно отстранување, се достапни. Секој панел треба да го користат најмалку четири седло клипови За поголеми панели можност уште неколку клипови се користат за да се утврди на располагање на членовите на поддршка. При изборот на седло клипови, погледнете во следната табела.


 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи