Presioni Locked bezdisshëm

Përshkrim i shkurtër:

Pressure locked grating is pressed the cross bar(steel bar flat) into the bearing bar or grooved bearing bar by pressure machine. This series of gratings with beautiful surface and light duty advantage. They are widely applied to underground, urban construction, port, theatre and other place that needs large loading–bearing capacity. Pressure Locked grating is manufactured using hydraulic pressure to lock notched bars together. It provides excellent lateral support and has a clean, smo...


 • Port: Yantai ose Qingdao
 • Detail Product

  Produkt Tags

  Pressure locked grating is pressed the cross bar(steel bar flat) into the bearing bar or grooved bearing bar by pressure machine. This series of gratings with beautiful surface and light duty advantage. They are widely applied to underground, urban construction, port, theatre and other place that needs large loading--bearing capacity.

  Presioni i bezdisshëm Locked është prodhuar duke përdorur presion hidraulik të bllokohet bare notched bashku. Ajo siguron mbështetje të shkëlqyer anësore dhe ka një vështrim të pastër të butë. Kjo nuk është në gjendje për të mbështetur peshën e ngarkesave kodrina.

  Aplikimi i çelikut bezdisshëm

  Superioritetin, fusha e aplikimit dhe zbatimi praktik i çelikut bezdisshëm

  Krahasimi me pjatë checkered, gratings çeliku ka përparësitë e mëposhtme: pesha të lehta, forca të lartë, kapacitet të madh load-duke, duke qenë ekonomike e materialeve, ventilimit dhe pranimit të lehta, modës moderne dhe jo-shqip dhe e sigurt, pastrimin e lehtë dhe instalimin, duke guximshëm dhe të qëndrueshme, etj.

  Çeliku i bezdisshëm janë përdorur gjerësisht në: energji elektrike, impiantet kimike, rafinerinë e naftës, hekur dhe çelik punëve, mil letër, fabrika ndërtimin e makinës, mils çimentos, inxhinieri komunale, trajtimin e ujërave të zeza, bimë mjekësi dhe fabrika ushqimore.

  Standardet çeliku i bezdisshëm

  China YB / T4001.1-2007 (YB / T4001-1998)

  BS4592-1 britanik: 1995

  USA ANSI / NAAMM (MBG531-2000)

  Australia AS1657-1992

  Hot Dip Galvanizing Standard

  China GB / T13912-2002

  BS britanik 729

  USA ASTM A123 / A123M-97a

  Australia AS1650

  trajtimi sipërfaqësor

  Hot-dip galvanizing është një formë e galvanization.It është procesi i veshja çeliku i bezdisshëm me një shtresë të hollë zinkut, duke kaluar metalike përmes një banjë shkrirë të zinkut thotë trashësi shtresë është 70 μ m kur bare çeliku shkojnë nga 3mm në 5mm në trashësi.

  Paketimi i çeliku i bezdisshëm

  Kolegjet janë pako në një mënyrë më të përshtatshme për të trajtuar me anë të pirun ose litar vinçi: dy Lumbers katrorë janë të vendosur në krye dhe në fund të paketës respektivisht. Gjashtë ose katër bolts gjata të M8 ose M10 depërtojnë nëpër hyrje të gratings dhe kapem panelet up.For gratings çelikut të 3mm bare trasha Duke, katër pjesë të çelikut kënd janë shtuar në mes të lëndë druri e poshtme katrore dhe panel, për të parandaluar nga deformimi kur hoisting.Besides, standarde të veçanta të paketimit si kërkesat e konsumatorit janë gjithashtu në dispozicion.

  Instalimi i çelikut bezdisshëm

  Për instalimin, dy metoda fiksim mund të përdoren saldim ose duke përdorur clips shalë, për instalime të përhershme dhe jo hequr, gratings çeliku janë tack-ngjitur çeliku mbështetur. Si për vendndodhjen për saldim ju lutem shihni skemën më poshtë, në të katër anët e panelit, bar i pari duke mbajtur është tack-ngjitur për anëtarin mbështetje me 3mm min filet bashkoj x20r min kohë. clips shalë, të cilat kanë përparësi të tilla si jo shkatërrimin e qymyrit të zinkut dhe të lehtë largimin, janë në dispozicion. Çdo panel do të përdorin të paktën katër klipe shalë për panelet mëdha mundësisht disa më shumë klip janë përdorur për të rregulluar për anëtarët e mbështetjes në dispozicion. Kur zgjedhjen clips shalë, ju lutem referojuni tabelës së mëposhtme.


 • Previous:
 • Next:

 • Related Products